Drogi Użytkowniku,

nasz nebulizator przechodzi 100% kontrolę jakości przed dostarczeniem go w Twoje ręce. W przypadku, gdy zaobserwujesz nieprawidłowe działanie swojego Air Pro lub AeroGo i chciałbyś skorzystać z udzielonej przez nas gwarancji lub rękojmi za wady fizyczne, zapoznaj się z poniższymi krokami. Ich wykonanie pozwoli przyśpieszyć proces przywrócenia pełnej funkcjonalności Twojego nebulizatora. 


1.Przeprowadź wstępną diagnozę usterki przechodząc po kolei następujące kroki:

a) Sprawdź poziom naładowania nebulizatora (po podłączeniu przewodu USB do adaptera sieciowego umieszczonego w gnieździe sieciowym, kontrolka „power” powinna świecić zielonym światłem ciągłym) 

b) Przeprowadź poprawny proces czyszczenia membrany w głowicy rozpylającej wg poniższej instrukcji:

  • Do pojemnika na lek wlej 3-6ml wody (najlepiej przegotowanej o temperaturze nie wyższej niż 40 stopni C),
  • Dodaj 2-5 kropli białego octu (spirytusowego),
  • Zamknij pojemnik na lek i kilkukrotnie wstrząśnij urządzeniem z roztworem,
  • Przeprowadź proces pełnej nebulizacji – nie wdychaj oparów !
  • W celu dezynfekcji przetrzyj powierzchnię głowicy alkoholem 75% lub środkiem medycznego przeznaczenia, użyj czystej gazy medycznej,UWAGA! Nie dotykaj metalowej membrany, gdyż grozi to jej uszkodzeniem mechanicznym.

c) Sprawdź piny w nebulizatorze oraz w głowicy rozpylającej, które powinny być czyste i wolne od wszelkich nalotów, aby utrzymać przewodzenie napięcia pomiędzy elementami nebulizatora. Jeśli są zabrudzone – wykonaj procedurę czyszczenia z użyciem ostrego narzędzia, np.: niewielkich rozmiarów śrubokręta lub pilniczka do paznokci i gazy nasączonej alkoholem wysokoprocentowym (spirytus).

d) Sprawdź sprężystość pinów – pod niewielkim naciskiem placów powinny powracać do swojego pierwotnego położenia, jeśli nie – wykonaj procedurę czyszczenia z użyciem gazy nasączonej alkoholem wysokoprocentowym (spirytus).

Szczegółowy opis powyższych kroków znajdziesz w Instrukcji diagnozy usterek

2. Jeśli powyższe zabiegi nie przyniosły pożądanego efektu – zarejestruj zgłoszenie reklamacyjne.

3. Po zarejestrowaniu zgłoszenia, za pośrednictwem poczty email skontaktuje się z Tobą nasz serwis i przeprowadzi Cię, przez proces reklamacyjny.

4. Jeśli konsultant stwierdzi konieczność odesłania sprzętu do serwisu, po jego odebraniu rozpoczniemy procedurę reklamacyjną. Standardowy czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni, jednak dołożymy wszelkich starań, aby Twój w pełni sprawny nebulizator wrócił do Ciebie jak najszybciej.

5. O wyniku postępowania reklamacyjnego powiadomimy Cię w powyższym terminie drogą mailową oraz odeślemy Twój Air Pro na adres wskazany przez Ciebie w zgłoszeniu reklamacyjnym.


Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu +48 572 155 110 lub pod adresem email: serwis@pulinno.com.


Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z regulaminem sklepu internetowego.