Baby shower – co kupić przyszłej mamie i dziecku?

21/09/2021.

Baby shower to impreza organizowana na kilka tygodni przed narodzinami dziecka, kiedy przyszła matka nie jest jeszcze całkowicie zaabsorbowana opieką nad dzieckiem. Przyjęcie znane jest na całym świecie – w Polsce jako becikowe lub bocianowe – i chodź, w różnych miejscach, obchodzi się je inaczej, to chodzi tu o jedno – by cieszyć się miło spędzonym czasem z rodziną i najbliższymi – przy okazji obdarowując przyszłą mamę mnóstwem prezentów.

Jednym z głównych elementów imprezy, jest oficjalne ogłoszenie płci dziecka (tzw. gender reveal). W tym celu wykorzystuje się np.: balony z konfetti w kolorze pasującym do płci dziecka (różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopczyka). Lub babeczki z kolorowym nadzieniem – ten, kto zje babeczkę z kolorowym nadzieniem, oficjalnie ogłosi płeć dziecka.

Największą frajdą jest jednak moment, w którym przyszła mama, rozpakowuje prezenty od gości. Prezenty na baby shower mają to do siebie, że otwiera się je na forum, czyli w obecności wszystkich gości. W większości są to kobiety, które, tak samo, jak przyszła mama, przeżywają przyjście dziecka na świat – teściowa, przyjaciółki, najbliższa rodzina.

Jakie są charakterystyczne cechy (poza masą prezentów) przyjęcia, dedykowanego przyszłej mamie i dziecku? Przede wszystkim dekoracje. Baby shower to wesołe, kolorowe przyjęcie, najważniejszym elementem jest kolor dekoracji – odpowiedni do płci dziecka. Jeżeli przyszła mama nie zna lub nie chce zdradzać płci dziecka, to  kolor talerzyków, słomek, baloników, czapeczek, etc. nie będzie miał znaczenia.

Na jakie prezenty warto więc zwrócić uwagę, wybierając się na przyjęcie z okazji narodzin dziecka? Najpopularniejsze podarunki dla maluszka to:

  • Akcesoria do wózka lub łóżeczka – miękkie, ładne i przyjemne w dotyku pościele, kocyki oraz poduszeczki,
  • Zestawy kosmetyków – delikatne ciało niemowlaka wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyki nie powinny zawierać sztucznych barwników i substancji zapachowych,
  • Zabawki – różnego rodzaju gryzaki, grzechotki i pluszaki,

Przy wyborze odpowiedniego prezentu dla maluszka, warto zwrócić również uwagę na urządzenia wspomagające prawidłowe oddychanie. Zdarzają się sytuacje, w których noworodek cierpi na Zespół Zaburzeń Oddychania (ZZO), dobrym rozwiązaniem, na uporanie się z tym problemem, jest zakup odpowiedniego nebulizatora. Urządzenie jest bezpieczne i można go używać już od pierwszych dni po narodzinach dziecka.

Baby shower to przyjęcie organizowane nie tylko, aby uczcić rychłe narodziny dziecka, to również okazja na relaks dla przyszłej mamy. Aby sprawić, żeby poczuła się rozpieszczana, warto zainwestować w:

  • Laktator – gruczoły mlekowe w piersiach kobiety nieustannie produkują pokarm. Czasem bywa tak, że tego pokarmu jest zbyt dużo i dziecko nie jest w stanie wszystkiego przyjąć.
  • Akcesoria do karmienia piersią – smoczek brodawkowy, maść na brodawki, poduszka lub rękawek. Te gadżety z pewnością bardzo pomogą w codziennej opiece nad maluchem.
  • Nosidełko, wózek lub spacerówka – aby przyszła mama zachowała mobilność.
  • Wygodny fotel – fotele do karmienia piersią posiadają specjalny podnóżek i wygodną poduszkę. Zapewniają komfort karmienia nawet do kilku godzin.

Prezenty typu laktator, nebulizator lub wózek nie należą do najtańszych, ale z pewnością sprawdzą się przy codziennej opiece nad dzieckiem. Warto więc wziąć pod uwagę zrzutkę i wspólnie wręczyć odpowiedni podarunek przyszłej mamie.

Udostępnij

Dodaj komentarz