Mgiełka Solankowa Zabłocka: pochodzenie, właściwości i zastosowania w terapii inhalacyjnej 

26/07/2023.

Czas czytania: 2 min

Mgiełka Solankowa Zabłocka to coraz częściej wykorzystywany w inhalacjach roztwór. Jest to preparat całkowicie naturalny, który jednak może w zbawienny sposób wspierać nasz organizm w walce z infekcjami układu oddechowego. Jakie więc właściwości ma Mgiełka Solankowa Zabłocka i co warto o niej wiedzieć? 

Mgiełka Solankowa Zabłocka — skąd ona pochodzi? 

Okazuje się, że źródeł Mgiełki Solankowej Zabłockiej nie trzeba szukać daleko. Jest ona wydobywana w Dębowcu — niewielkiej wsi w województwie śląskim. Co ciekawe, Mgiełka Solankowa Zabłocka może pochwalić się wyjątkowo bogatym składem chemicznym, który uznawany jest za ewenement na światową skalę. Mało które wody lecznicze mogą pochwalić się zawartością jodu, która przekracza 110 miligramów na jeden litr. Dodatkowo, w Mgiełce Solankowej Zabłockiej obecny jest również brom – 130 miligramów na litr oraz magnez i wapń. Jak łatwo można się domyślić, taki skład chemiczny może mieć tylko i wyłącznie korzystny wpływ na nasz organizm. 

Jakie właściwości posiada Mgiełka Solankowa  Zabłocka? 

Właściwości terapeutyczne Mgiełki Solankowej Zabłockiej są poniekąd powiązane z jej wyjątkowo bogatym składem chemicznym. Najważniejszym pierwiastkiem wydaje się być jednak jod.  To właśnie dzięki niemu możliwe jest rozrzedzenie gęstej wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. W efekcie odkrztuszanie śluzu staje się łatwiejsze, a kaszel nie nadweręża mięśni przepony. Drugim — istotnym — pierwiastkiem w Mgiełce Solankowej Zabłockiej jest brom. Jego właściwości skupiają się w dużej mierze na łagodzeniu podrażnień i rozszerzeniu oskrzeli. W tym wypadku również dochodzi do rozrzedzenia śluzu i łatwiejszego odkrztuszania. Dodatkowo, poprzez rozszerzenie oskrzeli, zawarty w Mgiełce Solankowej Zabłockiej brom, znacznie ułatwia oddychanie. Warto zwrócić również uwagę na obecność magnezu oraz wapnia. Te pierwiastki zwiększają wchłanianie minerałów, a dodatkowo wykazują się działaniem przeciwzapalnym i przeciwalergicznym. 

Mgiełka Solankowa Zabłocka w terapii inhalacyjnej 

Z uwagi na wyjątkowe właściwości Mgiełki Solankowej Zabłockiej, jest ona chętnie wykorzystywana w kontekście terapii inhalacyjnej. Mogą skorzystać z niej osoby borykające się z bólem gardła, przeziębieniem, zatkanym nosem, czy stanem zapalnym w obrębie zatok. Co ciekawe, inhalacje z Mgiełki Solankowej Zabłockiej pomogą również łagodzić objawy przewlekłych chorób układu oddechowego jak np. astma czy POChP. Dzięki właściwościom rozszerzającym oskrzela już jednak inhalacja może zminimalizować nagły atak duszności. Mgiełkę Solankową Zabłocką można również wykorzystać w przypadku alergicznego nieżytu nosa, czy podrażnień gardła. Skutecznie łagodzi ona wszelkie stany zapalne i niweluje uczucie dyskomfortu. Z uwagi na to, że mgiełka Zabłocka jest zaliczana do wód leczniczych, nawet częste inhalacje nie wpłyną negatywnie na samopoczucie i nie powodują skutków ubocznych. Naturalne inhalacje są całkowicie bezpieczną formą terapii.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Nasza oferta

Powiązane produkty