Alergia jako najpowszechniejsza choroba układu oddechowego

28/10/2021.

Nieraz spotykamy się z osobami zmagającymi się z alergią na pyłki. Choroba, a właściwie objawy chorobowe, pojawiają się w okresie pylenia uczulających roślin, więc mogą występować w ciągu całego roku lub też sezonowo. Alergia wziewna to dość częsta choroba układu oddechowego, której najczęstszymi objawami są:

  • zapchany nos,
  • kaszel, katar,
  • oczy – czerwone, przekrwione, swędzące i załzawione,
  • rzadka wydzielina z nosa,
  • uczucie swędzenia w gardle.

Poza alergią układu oddechowego występują również: alergie pokarmowe, kontaktowe oraz iniekcyjne. Jednak alergią, która co noc spowija nam sen z powiek, jest ta, przez którą nie możemy swobodnie oddychać.

Wziewna zmora – alergeny w nosie

Alergia jest denerwująca, to fakt. Przez nieustannie zaczerwienione oczy nie dostrzega się różnych rzeczy, przez zapchany nos traci się węch, a to uczucie łaskotania w nosie? Kiedy to się skończy…

W powietrzu unosi się niezliczona ilość alergenów, o których nie mamy nawet pojęcia. Niewidoczni dla ludzkiego oka przestępcy powodują u nas uciążliwe dolegliwości. Wina leży w głównej mierze w roślinach. To one w okresie pylenia uwalniają alergeny wziewne, które powodują u nas najczęstsze choroby alergiczne dróg oddechowych – czyli astmę i nieżyt nosa.

Jednak oprócz roślin, wina może leżeć po stronie zarodników grzybów pleśniowych, roztoczy kurzu, zwierząt domowych lub też innych źródeł, takich, jak zboża czy pył drzewny.

Aby radzić sobie z objawami alergicznymi dróg oddechowych, można stosować różne leki sterydowe, jednak w łagodniejszych przypadkach nie byłoby błędem skorzystanie z pomocy urządzenia do inhalowania. Inhalatory i nebulizatory skutecznie oczyszczają drogi oddechowe ze zbędnej wydzieliny oraz zapobiegają alergiom oraz nieżytom nosa.

Postaw na sprawdzone sposoby radzenia sobie z alergią

Część osób zmagająca się z jakąś alergią opowiada, że dobrym sposobem na odczucie ulgi w chorobie, jest zastosowanie domowych sposobów, czyli, tak zwanej „parówki”. Inhalator domowej roboty co prawda przyniesie ulgę, ale zrobi to na chwilę. Problem nadal jest, a czasu zdaje się nie przybywać.

Lepiej postawić wszystko na sprawdzony sprzęt. Inhalatory i nebulizatory do użytku domowego są małe, poręczne i niezwykle lekkie. Jednak to, co czyni je faworytami wśród urządzeń do tego typu zabiegów, jest to, że w pełni wykorzystują zaaplikowany lek. Pojemnik w całości jest pusty, a z odpowiednie dopasowaną maseczką, substancja lecznicza nie ma jak uciec i trafia prosto do chorego, przynosząc mu tym samym ulgę.

Przy wyborze odpowiedniego nebulizatora należy oczywiście zapoznać się z jego rodzajami i tym, z jakich substancji można korzystać w przypadku każdego z nich. Nie wszystkie urządzenia są w stanie przetworzyć lek, tak aby trafił bezpośrednio do układu oddechowego. Wyjątkiem są nebulizatory siateczkowe, które w pełni wykorzystują zaaplikowany do zbiorniczka lek. 

Pamiętajmy, z alergią nie ma żartów. Bez względu na to, czy to alergia wziewna, czy pokarmowa, nie obędzie się bez wizyty u lekarza, który dobierze odpowiednie leczenie. Może się bowiem okazać, że zamiast sporadycznych domowych inhalacji, niezbędna będzie dłuższa terapia z nebulizatorem.

Dodaj komentarz

Nasza oferta

Powiązane produkty