AirPro vs QBee – dokładna analiza różnic i podobieństw wśród nebulizatorów siateczkowych

07/11/2023.

Wśród popularnych nebulizatorów siateczkowych znajdują się następujące urządzenia – AirPro oraz QBee. Choć mają jednakowy cel, nieco różnią się od siebie. Poniżej szczegółowa analiza różnic i podobieństw wśród wymienionych urządzeń. 

AirPro vs QBee – jakie mają podobieństwa? 

Zarówno nebulizator AirPro jak i QBee mogą być stosowane w warunkach domowych i w placówkach medycznych. Ponadto oba urządzenia są przeznaczone do użytkowania przez osoby w każdej grupie wiekowej. Nadają się zatem dla dzieci, osób dorosłych oraz seniorów.  

Nebulizatory AirPro oraz QBee są sprzedawane w zestawach. W kartonie wraz z nebulizatorem można znaleźć maseczkę dla dorosłych i dzieci, ustnik, etui lub torebkę transportową do  przechowywania urządzenia, instrukcję w języku polskim oraz w AirPro adapter sieciowy.  

Oba nebulizatory wyróżniają się bardzo cichą pracą, więc można z nich korzystać także w towarzystwie innych osób, czy oglądając telewizję. Użytkowanie tych urządzeń nie zakłóci również ciszy nocnej. Jeśli więc ktoś szuka nebulizatora, który nie będzie robił zbyt dużego hałasu, jeden i drugi sprawdzi się w stu procentach.  

AirPro i QBee mają nieduże wymiary, a co najważniejsze, są przenośne i mobilne. Można bez problemu zmieścić je w bagażu, a nawet w torebce podręcznej. Ponadto AirPro działa bezprzewodowo, a Qbee, choć posiada przewód, może być zasilany z telefonu lub innego źródła zasilania np. powerbank, więc można z nich korzystać w dowolnym miejscu, zarówno w podróży, na świeżym powietrzu, jak i wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazda sieciowego.  

W obu urządzeniach można stosować najpopularniejsze substancje czynne, ich wykaz znajduje się na blogu (kliknij, aby przeczytać). Należy pamiętać, że nebulizatory siateczkowe nie są przeznaczone do substancji zawierających w swoim składzie leki pendatmidynowe oraz preparaty zawierające w składzie estry, oleje, cząsteczki zawiesin, ekstrakty ziołowe lub kwas hialuronowy. 

AirPro vs QBee – czym różnią się te urządzenia? 

Współczynnik nebulizacji nebulizatora AirPro wynosi 0,15 – 0,9 ml/min. Z kolei współczynnik QBee to ≥ 0,2 ml/min.  

Ponadto różnice są także w pojemności pojemnika na lek. W nebulizatorze AirPro pojemnik ma pojemność 10 ml. Nebulizator QBee ma pojemnik o pojemności 8 ml. W obu przypadkach pojemność pojemnika na lek pozwala na aplikację jednorazowej dawki nawet dla osoby dorosłej.  

AirPro ma następujące wymiary: 37,6 x 37,6 x 97,7 mm. Waży jedynie 100 g. wraz ze wbudowanym akumulatorem. Natomiast nebulizator QBee ma wymiary: 40 x 58 x 46 mm i waży jeszcze mniej, bo około 25 g., co czyni go najlżejszym i najmniejszym spośród wszystkich dostępnych nebulizatorów oferowanych przez sklep healthin.com. 

Nebulizatory różnią się ceną, choć różnica ta jest nieznaczna. Ceny mogą się różnić także zależnie od sklepu, w którym urządzenia te są dostępne.   

Jak nietrudno się domyślić, nebulizatory różnią się wyglądem. QBee jest na tyle mały i tak wykonany, iż można korzystać z niego bez użycia rąk. Ten innowacyjny system sprawia, że użytkowanie urządzenia jest niezwykle wygodne i bezproblemowe. Nierzadko właśnie to przekonuje do wyboru tego modelu szczególnie u osób, które podczas nebulizacji pragną wykonywać inne lekkie czynności, pamiętając o zasadach prawidłowej i skutecznej nebulizacji 

Wybór między nebulizatorem AirPro a QBee nie powinien być trudny, ponieważ urządzenia te są do siebie zbliżone parametrami i funkcjami. Mają także podobne ceny. Zatem ostateczna decyzja to całkiem indywidualna sprawa. Bez względu na wybór, zakup będzie satysfakcjonujący.  

Udostępnij

Dodaj komentarz

Nasza oferta

Powiązane produkty