Jak prawidłowo wyczyścisz swój nebulizator?

08/09/2021.

5/5 - (1 Głos(ów))

Czyszczenie nebulizatora.

Informujemy, że membrana w jaką wyposażona jest głowica rozpylająca jest elementem eksploatacyjnym i według informacji uzyskanych od producenta wymaga regularnego procesu czyszczenia oraz powinna podlegać systematycznej wymianie. W celu utrzymania wysokiej wydajności urządzenia oraz mając na uwadze warunki higieniczne należy dokonać wymiany głowicy rozpylającej po okresie 6 do 12 miesięcy używania w zależności od intensywności korzystania, co pozwoli na efektywne wykorzystanie urządzenia w terapii.

Przyczyną zmniejszonej ilości wydobywanego aerozolu może być naturalne zużycie membrany w głowicy rozpylającej.

Przypominamy, że głowica rozpylająca jest objęta 6 miesięczną gwarancją producenta od daty zakupu/wymiany głowicy i 24 miesięczną na korpus urządzenia.

Przyczyną nieprawidłowego działania urządzenia lub w skrajnych przypadkach brak możliwości włączenia nebulizatora mogą być zanieczyszczenia na powierzchni membrany i/lub brak przewodzenia napięcia pomiędzy elementami nebulizatora (korpusem i głowicą rozpylającą) spowodowane zabrudzonymi pinami. W celu przywrócenia pełnej sprawności urządzenia, zalecamy przeprowadzenie pełnego procesu czyszczenia urządzenia.

Proszę upewnić się, że Nebulizator jest w pełni naładowany (po podłączeniu przewodu USB do adaptera sieciowego umieszczonego w gnieździe sieciowym, kontrolka „power” powinna świecić zielonym światłem ciągłym). Proszę przeprowadzić poprawny proces czyszczenia membrany w głowicy rozpylającej wg poniższej instrukcji:

 Do pojemnika na lek wlać 3-6 ml wody (najlepiej przegotowanej o temperaturze nie wyższej niż 40 stopni C);

 1. Dodaj od 2-5 kropli białego octu (spirytusowego – kuchennego);
 2. Zamknąć pojemnik na lek i kilkukrotnie wstrząsnąć urządzeniem z roztworem w pojemniku na lek;
 3. Przeprowadzić proces pełnej nebulizacji (proszę nie wdychać oparów wydobywających się z nebulizatora);
 4. W celu dezynfekcji należy przetrzeć powierzchnię głowicy i użytych akcesoriów alkoholem 75% lub środkiem medycznego przeznaczenia. Do tej czynności należy użyć czystej gazy medycznej;
 5. Nie należy dotykać metalowej membrany, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanicznym!

Następnie proszę sprawdzić piny w Nebulizatorze oraz w głowicy rozpylającej, które powinny być czyste i wolne od wszelkich nalotów, aby utrzymać przewodzenie napięcia pomiędzy elementami (korpusem i głowicą rozpylającą).

Jeśli są zabrudzone – proszę wykonać procedurę czyszczenia z użyciem ostrego narzędzia, np.: niewielkich rozmiarów śrubokręta lub pilniczka do paznokci i gazy nasączonej alkoholem wysokoprocentowym (spirytus).

Na poniższych fotografiach wskazano wygląd prawidłowo wyczyszczonych pinów w korpusie nebulizatora (po lewej stronie) i zabrudzone – przed czyszczeniem (po prawej stronie):

Należy sprawdzić sprężystość pinów – pod niewielkim naciskiem placów powinny powracać do swojego pierwotnego położenia, jeśli nie – proszę wykonać procedurę czyszczenia z użyciem gazy nasączonej alkoholem wysokoprocentowym (spirytus).

Jeśli powyższe zabiegi nie przyniosły pożądanego efektu – prosimy o przekazanie tej informacji do nas w celu wszczęcia procedury reklamacyjnej.

Udostępnij

6 odpowiedzi na “Jak prawidłowo wyczyścisz swój nebulizator?”

 1. Avatar for Zespół Healthin.com Martyna pisze:

  Czy nebulizator Aerogo też należy czyścić tym sposobem?

 2. Avatar for Zespół Healthin.com Władysław pisze:

  Czy można nim rozpylać również zwykłą wodę?

 3. Avatar for Zespół Healthin.com Adam Harasym pisze:

  Czy można zamiast wody przegotowanej używać wody demineralizowanej?

Dodaj komentarz

Nasza oferta

Powiązane produkty

 • Sól fizjologiczna Symphar ampułki 50 szt. x 5 ml

  17,90