NebBee vs ComBee – dogłębna analiza różnic w nebulizatorach kompresorowych

21/11/2023.

Czas czytania: 2 min

Nebulizator NebBee oraz ComBee to wyroby medyczne przeznaczone do użytku w domowym zaciszu. Pomimo iż urządzenia te służą użytkownikom w tym samym zakresie, istnieją pewne, znaczące różnice. Oto analiza różnic nebulizatorów kompresorowych. 

Nebulizator NebBee 

Nebulizator NebBee wspomaga leczenie dróg oddechowych. Jest przeznaczony do użytku w domowym zaciszu. Do jego zalet można śmiało zaliczyć cichą pracę oraz kompaktowe rozmiary. Urządzenie jest przeznaczone do przeprowadzania terapii aerozolowej lekami wziewnymi. Mogą z niego korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci pozostające pod stała opieką dorosłych. Ze względu na jego funkcjonalność, powinien znaleźć się w każdym domu. 

Nebulizator NebBee jest sprzedawany w zestawach. W każdym z nich znajdują się następujące elementy: nebulizator, pojemnik na lek, maseczka dla dorosłych i dzieci, ustnik, dysza nosowa, przewód powietrzny, dodatkowe filtry powietrzne (dwa dodatkowe), adapter sieciowy, instrukcja obsługi, torebka do bezpiecznego przechowywania urządzenia. 

Nebulizator ComBee 

Nebulizator ComBee to wyrób medyczny przeznaczony do użytku dla całej rodziny. Sprawdzi się w domu, jak i w placówkach medycznych. Wyraźna praca tego urządzenia zapewnia, że zawsze mamy pełną świadomość jego działania, podczas gdy jego skuteczność i niezawodność czynią je wyjątkowym wyborem. Choć ma zupełnie inną nazwę i wygląd, parametrami i zasadą działania przypomina nebulizator NebBee. 

Zestaw poza nebulizatorem obejmuje pojemnik na lek, maseczkę dla osoby dorosłej i dziecka, ustnik, dyszę nosową, a także przewód powietrzny, dwa dodatkowe filtry oraz instrukcję obsługi. Idealnie sprawdzi się w przypadku używania substancji zawierających w swoim składzie kwas hialuronowy oraz inne pozostałe substancje z którymi nie radzą sobie nebulizatory siateczkowe ze względu na inną technologię działania. 

NebBee vs ComBee – różnice 

Na ten moment urządzenia wydają się niemal identyczne i w tym samym stopniu warte uwagi. Jednak mają pewne różnice. Zauważa się je w specyfikacji. Zacznijmy od współczynnika nebulizacji. W nebulizatorze NebBee wynosi on ≥ 0.2 ml/min. W ComBee ≥ 0.25 ml/min. 

Ponadto urządzenia różnią się minimalnie poziomem hałasu, gdzie w nebulizatorze NebBee wynosi on <52 dB, a w ComBee ≤ 65 dB. Różnicę można tu zauważyć także w samych wymiarach urządzenia. Wymiary nebulizatora NebBee prezentują się następująco: 120 x 83 x 57 mm, a jego waga wynosi 195 g. Urządzenie zostało zważone bez pojemnika na lek i przewodu powietrznego. Wymiary ComBee to: 188 x 148 x 92 mm. Jego waga to około 1,35 kg. Urządzenie zważono w identyczny sposób jak poprzednie, czyli bez pojemnika i przewodu. 

Różnice między nebulizatorem NebBee a ComBee tak naprawdę są nieznaczne. Bez względu na to, kto, jaki wybierze, nie będzie tego zakupu żałował. Tym bardziej że znaczących różnic nie ma też w samej cenie. Jedyna różnica, jaka może mieć wpływ na wybór kupującego, to wymiary i poziom emitowanego dźwięku podczas nebulizacji. Z powyższego jasno wynika, że nebulizator ComBee jest zdecydowanie większy od swojego konkurenta. Jeżeli wymiary urządzenia, a co za tym idzie, waga ma znaczenie, powinien zdecydować się na nebulizator NebBee. Należy jednak pamiętać, że mówimy tu o urządzeniu stacjonarnym, więc waga czy wymiary nie zawsze mają wpływ na decyzję kupującego. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Nasza oferta

Powiązane produkty

  • Aspirator do nosa HooBee

    129,00 

    Aspirator elektryczny HooBee to zaawansowane urządzenie, które zapewni ...