Nebulizator w trosce o zdrowie seniorów: jak nebulizacja wspiera funkcjonowanie układu oddechowego w późniejszym wieku?

31/05/2023.

Czas czytania: 2:00 min

W wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu zachodzi w nim wiele zmian. Seniorzy bardzo często borykają się ze schorzeniami w obrębie stawów, serca, a nawet i układu oddechowego. Dodatkowo, wraz z upływającym czasem słabnie również system immunologiczny, a starsze osoby są wyjątkowo narażone na infekcje i przeziębienia. Wobec tego, w jaki sposób nebulizator może wspierać układ oddechowy seniorów? 

Nebulizator jako profilaktyka infekcji układu oddechowego

Zgodnie z tym, co zostało wspomniane, ryzyko rozwoju infekcji wirusowej układu oddechowego u seniorów jest znacznie wyższe, niż w przypadku ludzi młodych. Warto również zauważyć, że osoby starsze gorzej znoszą tego typu dolegliwości, a także mogą nieco słabiej reagować na leczenie. Właśnie dlatego ważna jest profilaktyka chorób układu oddechowego u seniorów. W tym momencie to nebulizator może okazać się jednym z lepszych rozwiązań. Wdychanie cieczy w formie aerozolu rozpylanego przez nebulizator będzie o wiele efektywniejszym sposobem inhalacji niż tradycyjna “parówka”. Dzięki niemu górne i dolne drogi oddechowe zostaną oczyszczone nie tylko z ewentualnych patogenów, ale także zalegającej w nich wydzieliny. Nebulizator rozpyla cząsteczki o wielkości od 0,5 do 5µm (w zależności od wybranego modelu nebulizatora), które mogą dotrzeć aż do pęcherzyków płucnych!

Nebulizator dla seniorów — ulga w przeziębieniu i grypie

Nawet działania profilaktycznie nie zawsze będą w stanie uchronić seniora przed rozwojem infekcji. Wówczas może pojawić się uporczywy katar i kaszel, który nieleczony może doprowadzić nawet do zapalenia oskrzeli. Zamiast korzystać z tradycyjnych medykamentów, warto zaproponować seniorowi nebulizacje z wykorzystaniem soli fizjologicznej. Jej roztwór pozostaje neutralny dla organizmu oraz skutecznie odtyka zatkany nos i oczyszcza zatoki. Regularne stosowanie nebulizacji może również znacznie ułatwić odkrztuszanie wydzieliny. Dzięki niemu seniorzy szybko odczują wyraźną ulgę, a ryzyko pojawienia się komplikacji po przebytej infekcji zostanie ograniczone do minimum. 

Nebulizator dla seniora — bezpieczny sposób terapii schorzeń układu oddechowego

Wykonywanie nebulizacji z solą fizjologiczną jest skutecznym i bezpiecznym sposobem na leczenie dolegliwości w obrębie układu oddechowego. Rozpylony roztwór w formie aerozolu trafia jedynie do górnych i dolnych dróg oddechowych, omijając wątrobę, która często obciążana jest przez środki farmaceutyczne. Dodatkowo, dzięki bezpośredniemu podaniu, nebulizacje szybko przynoszą ulgę w dokuczliwych dolegliwościach. Już po pierwszym zastosowaniu nebulizatora senior będzie mógł swobodnie oddychać — w przypadku zatkanego nosa, czy odkrztusić wydzielinę zalegającą w płucach i oskrzelach. Jak więc widać, nebulizator dla osób starszych może okazać się wyjątkową pomocą. Mowa tu nie tylko o profilaktyce schorzeń pojawiających się w obrębie układu oddechowego, ale także o ich efektywnym leczeniu oraz terapii. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Nasza oferta

Powiązane produkty

  • Sól fizjologiczna Symphar ampułki 50 szt. x 5 ml

    17,90