Ochrona nebulizatora QBee przed zimowymi warunkami

20/12/2023.

Czas czytania: 2 min 30 sek

Nebulizatory QBee charakteryzują się doskonałą wytrzymałością, funkcjonalnością i atrakcyjnym wyglądem. Mimo to nieodpowiednio użytkowane mogą ulec awarii. Dlatego ważne jest, aby dbać o to urządzenie na każdym kroku, zarówno podczas użytkowania, jak i w czasie przerwy od nebulizacji.

Ochrona nebulizatora przed wilgocią i niską temperaturą

W okresie, kiedy nebulizator nie jest używany, powinien być przechowywany w takim miejscu, w którym będzie chroniony przed kurzem, bezpośrednim światłem słonecznym oraz wilgocią. Trzeba chronić go również przed niską temperaturą, która mogłaby tylko zaszkodzić urządzeniu. Zatem przechowywanie w chłodnej piwnicy wraz z innymi rzeczami, które przydają się tylko sporadycznie, nie jest dobrym pomysłem.

Nebulizator QBee, podobnie zresztą jak każde inne tego rodzaju urządzenie, musi być przechowywany w temperaturze pokojowej. Najlepiej w oryginalnym opakowaniu, które będzie chroniło przed kurzem i wspomnianym powyżej nasłonecznieniem. Urządzenie to wymaga też odpowiedniej konserwacji.

Jak czyścić i konserwować nebulizator?

Dzięki prawidłowej konserwacji i regularnemu czyszczeniu nebulizatora można wydłużyć jego żywotność, ale też przyczynić się do jakości samej nebulizacji. Zanieczyszczone i zaniedbane urządzenie uniemożliwia prawidłowy przepływ leku w postaci aerozolu. Zatem w jaki sposób go konserwować, by móc cieszyć się nebulizatorem przez długie lata.

Na pewno nebulizator trzeba myć po każdym użyciu. Należy rozłożyć go na części, a następnie umieścić je w naczyniu z ciepłą wodą i dodatkiem detergentu. Może to być płyn do naczyń, mydło, czy nawet szampon. Na koniec wystarczy przepłukać każdą z tych części czystą, najlepiej przegotowaną wodą.

Zobacz prawidłowy sposób czyszczenie nebulizatora siateczkowego na przykładzie modelu Aero Go

Dezynfekcja nebulizatora – czy jest konieczna i jak ją wykonać?

Nebulizator po każdym użyciu, a nawet umyciu, powinien być dodatkowo zdezynfekowany. To jednak nie jest trudne i nie zajmuje dużo czasu, więc należy do czynności tej się zniechęcać, a wykonywać ją dokładnie. Dzięki dezynfekcji można skutecznie usunąć wszelkie drobnoustroje oraz ich przetrwalniki. Dezynfekcja świetnie radzi sobie z usuwaniem form wegetatywnych mikroorganizmów.

Jedną z metod dezynfekowania elementów nebulizatora, jest gotowanie we wrzątku przez 5-15 minut. Takie gotowanie usuwa bakterie, wirusy oraz grzyby. Należy tylko pamiętać, że do wrzątku, jak i w ogóle do wody, można włożyć jedynie te elementy, które mogą mieć kontakt z wodą. Zalanie całego nebulizatora mogłoby przyczynić się do całkowitego i bezpowrotnego uszkodzenia urządzenia.

Odpowiednio umyty, a następnie zdezynfekowany nebulizator nadaje się do ponownego użytku. Po osuszeniu można spokojnie schować go do pudełka i tam przechowywać do momentu kolejnej nebulizacji. Z uwagi na to, że nebulizatory QBee świetnie sprawdzają się w podróży, chcąc zabrać to urządzenie ze sobą na ferie lub inny wyjazd w okresie zimy, należy dobrze zabezpieczyć je przed zimnem. Nie powinno się także korzystać z niego na zewnątrz, ani też w zimnym aucie stojąc np. na parkingu.

Dodaj komentarz