Nebulizacja z QBee w podróży zimowej

31/01/2024.

Czas czytania: 2 min 50 sek

Nebulizacja w ostatnich latach zyskała ogromną popularność. Jej celem jest już nie tylko leczenie infekcji, ale również profilaktyka z użyciem roztworu soli fizjologicznej. Dlatego nierzadko, nawet wybierając się w podróż, trzeba zabrać ze sobą nebulizator. Na szczęście są modele, które bez problemu mieszczą się w walizce.

Nebulizator QBee – czym wyróżnia się to urządzenie

Nebulizatory siateczkowe QBee mają wiele zalet, a zaliczyć do nich można przede wszystkim możliwość nebulizacji bez użycia rąk. Są zatem świetnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, często podróżujących. Urządzenia te mogą być zasilane telefonem lub powerbankiem.

Zaletą nebulizatorów jest bardzo cicha praca. Daje to możliwość korzystania z urządzenia w miejscach publicznych, a także w godzinach nocnych, kiedy trzeba zachować ciszę. Nebulizatory QBee wyróżniają się bardzo małymi wymiarami. To daje możliwość łatwego przechowywania i transportu. Zatem to jeden z nielicznych nebulizatorów dostępnych na rynku, który świetnie sprawdza się w podróży.

Poprawna technika nebulizacji

Nawet posługując się tak profesjonalnym i nowoczesnym nebulizatorem jak QBee, by uzyskać zamierzony efekt, trzeba zastosować odpowiednią technikę. Tym bardziej jest to ważne, gdy nebulizację wykonuje się w podróży.

Ustnik nebulizatora zawsze musi idealnie przylegać do twarzy. Nebulizator zaś powinien być przez cały czas w pozycji pionowej. Jeżeli jednak okaże się, że ze względu na podróż i obecność wielu pasażerów, wykonanie nebulizacji mogłoby wywołać zbyt duży dyskomfort, lepiej zaczekać na lepszy moment. Będzie to miało znaczący wpływ na skuteczność zabiegu.

Nebulizacja tylko na siedząco

Kiedy pojawia się konieczność wykonania nebulizacji podczas podróży pociągiem, czy np. samolotem, ważne jest, aby nie robić tego w pozycji stojącej, czy skulonej za fotelem. Nebulizacja musi odbyć się w pozycji siedzącej, z wyprostowanymi plecami. Tylko wtedy można łatwiej uregulować oddech. W efekcie tego roztwór łatwiej przedostaje się do górnych i dolnych dróg oddechowych. Dlatego zdając sobie sprawę z konieczności wykonania nebulizacji w podróży, warto wziąć to pod uwagę już na etapie wyboru miejsca. Jeżeli nie ma możliwości wykonania nebulizacji w tej pozycji, lepiej przełożyć tę czynność na później. Niepoprawne stosowanie nawet najlepszego nebulizatora nie przyniesie żadnych efektów.

Kultura wykonywania nebulizacji w obecności innych pasażerów

Aby wyeliminować dyskomfort po swojej stronie i stronie współpasażerów, warto poinformować ich o konieczności wykonania nebulizacji. Dzięki temu nie będzie trzeba w żaden sposób się kamuflować. Jest to też sposób na uniknięcie nieprzyjemnych spojrzeń i stresujących sytuacji. Wszystko to może przyspieszyć proces nebulizacji.

Nebulizatory QBee bez wątpienia sprawdzą się w podróży. Duży wpływ na to ma ich mobilność. Plusem są także niewielkie wymiary i cicha praca. Zatem osoby, które dużo podróżują, a do tego często muszą przeprowadzać nebulizację, powinny rozważyć zakup tego urządzenia. Przyda się także osobom, które spędzają dużo czasu przy komputerze. 

Udostępnij

Dodaj komentarz