Przygotuj swój nebulizator na sezon jesienno-zimowy – jak zapewnić optymalną pracę urządzenia w chłodniejszych miesiącach

10/10/2023.

Czas czytania: 2 min

Nebulizator jest bardzo przydatnym urządzeniem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy z ogromną łatwością ludzi atakują rozmaite infekcje. Warto, by znajdował się w każdym domu, tym bardziej że jest przeznaczony dla użytkowników w każdym wieku. Z kolei mając to urządzenie w zasięgu ręki, należy o nie w odpowiedni sposób dbać i przygotowywać do sezonu 

Na rynku dostępne są różne typy nebulizatorów, a wybór jednego, powinien być podyktowany konkretnymi potrzebami. Wśród nich można znaleźć mobilne, stacjonarne, siateczkowe i kompresorowe. Tak naprawdę warto mieć w domu każdy z nich, gdyż doskonale się uzupełniają ze względu na możliwość stosowania ich w różnych sytuacjach.  

Jak czyścić nebulizator? 

Podstawową czynnością, o której nie wolno zapominać, będąc użytkownikiem nebulizatora, jest prawidłowe czyszczenie. Czyścić to urządzenie trzeba po każdym użyciu. Ma to na celu usunięcie nie tylko resztek leku, ale również ewentualnych bakterii. W jaki sposób to robić? Wszelkie wskazówki na ten temat można pozyskać, czytając treść instrukcji. Nie zapominajmy, że na rynku dostępne są nebulizatory różnego rodzaju. To ma wpływ na ich sposób czyszczenia.  

Z reguły zaleca się, aby po każdym użyciu dokładnie umyć maskę czy ustnik, zależnie od tego, co było użytkowane, a także pojemnik na lek. W aptece są do kupienia specjalne środki, które świetnie sprawdzają się w tym zakresie. Środki te może zastąpić woda z dodatkiem kuchennego octu spirytusowego o stężeniu 10%.  

Czyścić należy też sam wężyk, ale tylko z zewnątrz i nie powinno się go moczyć. Woda wdająca się do jego wnętrza może być trudna do usunięcia, a obecna tam przez dłuższy czas, może z automatu prowadzić do rozwoju bakterii, wirusów i grzybów. Wody należy unikać także w czasie czyszczenia samego kompresora. Miękka ścierka, ewentualnie delikatnie wilgotna, w zupełności wystarczy. 

Jak konserwować nebulizator? 

Sprzęt, który nie jest konserwowany, z automatu jest skazany na krótkotrwałą żywotność. Co dokładnie trzeba wymieniać i z jaką częstotliwością, tak samo zależy od konkretnego modelu. Więc szczegółowych wskazówek należy szukać w instrukcji.  

W nebulizatorach tłokowych zaleca się wymianę filtrów co 3 miesiące. Należy pamiętać, aby wymieniane filtry były oryginalne, gdyż tylko te zapewnią prawidłowe działanie urządzenia Stosowanie zamienników, a także dopasowywanie filtrów na siłę, może przyczynić się nie tylko do zmiany charakterystyki pracy urządzenia, ale też do uszkodzenia samego nebulizatora. Wszelkie próby oszczędzania na filtrach mogą zatem przynieść więcej strat.  

Przy intensywnym użytkowaniu zaleca się wymianę maski, ustnika oraz pojemnika na lek. Dokładnie co 3 miesiące. Ważne jest, by te elementy też były oryginalne, zalecane przez producenta Do każdego nebulizatora dostępnego w ofercie sklepu healthin.com zapewniamy części eksploatacyjne oraz w razie potrzeby fachową pomoc doradcy dostępnego po połączeniu się z infolinią. 

Przygotowując się do okresu jesienno-zimowego, każda osoba mająca zamiar korzystać z nebulizatora, powinna zaopatrzyć się w swój własny zestaw do nebulizacji. Poza tym należy pamiętać, że dezynfekcja nebulizatora powinna odbywać się tylko przy użyciu specjalnych środków. Nebulizator siateczkowy nie jest urządzeniem do rozpylania ziół czy olejków eterycznych. Przygotowując nebulizator do użycia, trzeba zadbać o wysoką higienę. Urządzenie to jest niezwykle pomocne w leczeniu. Ma korzystny wpływ na samopoczucie osób zmagających się z infekcjami górnych dróg oddechowych. Jednak efektów można spodziewać się wyłącznie w przypadku użytkowania zadbanego, konserwowanego na czas nebulizatora i poprawnie przeprowadzonej nebulizacji.  

Udostępnij

Dodaj komentarz

Nasza oferta

Powiązane produkty